V Google Maps bude k dispozici prohlídka komerčních prostor

By SilverHat | 1.6.2013

Google připravuje spuštění služby Business Photos (česky Fotografie firem). Virtuální 3D prohlídka bude technicky podobná jako již oblíbená funkci StreetView. Fotografie firem bude k dispozici nejen na Mapách Google, ale také v sociální síti Google+ a ve výsledcích organického vyhledávání. Využití nové funkce by tak mohlo přispět ke zvýšení návštěvnosti a k získání náskoku před konkurencí.

Business Photos (Fotografie firem) na Google MapsKdo by se divil, proč Česká republika patří mezi osmičkou prvních zemí, kde bude tato služba spuštěna, tak je to díky konkurenci. Seznam totiž údajně připravuje podobnou funkci v rámci svého portálu Firmy.cz. I když Česko nepatří mezi tržně nejzajímavější oblasti, tak Google zřejmě nehodlá přijít s nabídkou jako druhý.

Na ilustrační obrázku je sice kancelář, ale nová funkce cílí asi jinam: turistické atrakce, muzea, hotely, restaurace…

Vložení panoramatických záběrů do Map Google je sice zdarma, ale má to jediný háček: vlastní pořízení obrazových dat musí udělat fotograf, který má autorizaci od Googlu. A ten si takovou službu určitě nechá zaplatit. Ale není se co divit, po záplavě všeho možného spamu by vizuální 3D spam bylo to poslední, čím by chtěl Google své mapy zahltit. Pro návštěvník je to asi taky dobrá zpráva, je aspoň zaručeno, že záběry, které jsou vidět, souhlasí se skutečnou podobou místa. Alespoň by za to měl ručit ten autorizovaný fotograf.